Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne służą nam do ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz do wspomagania centralnego ogrzewania Wyróżniamy kolektory rurowopróżniowe oraz kolektory płaskie. Pomiędzy kolektorami rurowopróżniowymi oraz płaskimi różnice w ich budowie są takie iż kolektor płaski pracuje nam w okresie letnim a kolektor rurowopróżniowy jest wstanie pracować w okresie zimowym przy minusowych temperaturach. Kolektory płaskie są zalecane w okresie letnim między innymi do ogrzewania C.W.U w domkach letniskowych oraz wykorzystywane w przemyśle i rolnictwie do suszenia. Z kolei dla domów całorocznych stosujemy kolektory rurowopróżniowe, ze względu na ich budowę oraz izolację jaką jest próżnia. Kolektory rurowopróżniowe oprócz ogrzewania C.W.U (ciepłej wody użytkowej) możemy zastosować do wspomagania centralnego ogrzewania. Oszczędności w skali roku do pogrzewania ciepłej wody użytkowej wynikające z posiadania kolektorów różnią się od ich typów np. przy kolektorach płaskich osiągamy oszczĊdności rzedu ok 50%-55% w skali roku, przy kolektorach rurowopróżniowych 70%-75%. Przy zastosowaniu systemu ciepłej wody użytkowej plus wspomagania centralnego ogrzewania oszczędności sięgają 30%-35% wszystkich kosztów ponoszonych na ogrzewanie C.W.U. wraz z centralnym ogrzewaniem np. Dom 150 m² z 4 osobową rodziną - koszt ogrzewania gazem wynosi 5- 6 tyś. zł/rok,przy zastosowaniu C.W.U.+C.O jesteśmy w stanie zaoszczędzić od 1000zł - 2000zł w skali roku. Prócz standardowego kolektora rurowopróżniowego proponujemy Państwu kolektor rurowopróżniowy z listkiem HP 65 firmy Vitechnology produkcji niemieckiej wyróżniający się wiekszą sprawnością i zajmujący mniej miejsca.

O NAS

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą, która stawia sobie za cel pogłębienie świadomości społeczeństwa o możliwościach wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii w życiu codziennym. Projektujemy i montujemy instalacje:

- Fotowoltaiczne z bezpośrednim podłączeniem do sieci elektroenergetycznej
- Kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz wspomagania centralnego ogrzewania

Projektujemy oraz wykonujemy instalacje elektryczne do domów jednorodzinnych (posiadamy niezbędne kwalifikacje oraz certyfikaty).

Wykonujemy również instalacje centralnego ogrzewania domu wykorzystując najnowsze technologie instalacyjne.

FOTOWOLTAIKA

Elektrownie słoneczne (inaczej fotowoltaika) służą nam do pozyskiwania darmowej energii elektrycznej ze słońca. Przekształcanie promieniowania słonecznego na prąd elektryczny (konwersja) następuje w panelach fotowoltaicznych.

Poza panelami fotowoltaicznymi potrzebny jest jeszcze inwerter (przekształtnik). Inwerter przekształca nam prąd stały z paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny, a ten możemy już wpuszczać do sieci elektroenergetycznej.

Firma R-SOL proponuje swoim Klientom ogniwa fotowoltaiczne polikrystaliczne o mocy 250W oraz monokrystaliczne o mocy 264W.

NAPISZ DO NAS

© 2016 R-SOL CENTRUM ENERGII ODNAWIALNEJ